6 пунктів SMM, які будуть трендом в Instagram 2019 році

Соціальні мережі давно і міцно увійшли в список бізнес-інструментів. Тут продають, запрошують на заходи, відбудовуються від конкурентів і навіть керують репутацією компаній. І тут же йде тотальна битва за клієнта, якому пропонують все: від танцюючих цуценят, до брендованих квестів.

Як не загубитися в загальній масі, виділитися на тлі конкурентів і зацікавити потенційного покупця? Перш за все, потрібно знати найбільш перспективні SMM-тренди і вміти їх використовувати.

Ми склали для вас список інструментів і методів, які будуть найбільш актуальні в 2019 році.

 

Тренд №1

І знову Instagram, в цьому році крутіше нього тільки гра престолів 🙂

Влітку 2018 сталося те, про що говорили вже давно: запустили IGTV - платформу, що дозволяє завантажувати в Instagram відео довжиною до 60 хвилин. Правда звичайним, не верифікованим акаунтам можна буде завантажувати відео тільки до 10 хвилин, але і це істотно більше, ніж стандартна хвилина. Поки сервіс знаходиться в масштабному тестуванні, українські «інстаграммери» скаржаться, що навіть з верифікованих акаунтів можна вантажити тільки 10 хвилин, але, що поробиш не все й одразу.

 

Тренд №2

Highlights Stories «Ключові моменти». Інстаграм не тільки динамічно розвивається, а й намагається це робити не всупереч, а з урахуванням інтересів користувачів. Наприклад формат «сторіз» (stories) був перероблений і доповнений. Зокрема, сторіз тепер можна об'єднувати за тематиками. Це, по-перше, полегшує життя користувачу, який може вибрати те, що йому цікаво, не витрачаючи час на другорядні моменти. По-друге, це дозволяє компанії диференціювати свої повідомлення, економлячи час клієнта і полегшуючи йому життя. Наприклад, зайшовши на сторінку ресторану, можна відразу перейти до меню або до інтер'єру, що не потребує перегляду всих фото, в пошуках потрібних.

 

Тренд №3

І знову інновація від Instagram, який включив в «сторіз» товарні мітки, поки тільки для США і Європи, але незабаром дійде і до України.

Що ж таке «Shopping Tags»? Це спеціальний тег, клікнувши на який, користувач переходить на сторінку товару, де є фотографії, опис, вказана вартість і дається посилання на сайт компанії. Схоже, комплексність послуг, коли людина може познайомитися з товаром, послугою, не виходячи з улюбленої соц. мережі, стає стійким трендом. Наприклад, в Китаї вже давно існує окрема соціальна мережа, в якій користувачі не тільки спілкуються, а й роблять покупки.

 

Тренд №4

 Лідери думок «Digital Influencers», мають мільйони передплатників, поступово відходять на другий план і їх місце займають «Micro Influencers», які мають приблизно 50-150 тисяч підписників. По-перше, у них більш жива і чуйна аудиторія, по-друге, їх послуги коштують набагато дешевше, а залучення в рази вище. По-третє, аудиторія вже не так охоче виконує поради селебріті, знаючи що рекомендація йогурту або ресторану оплачена.

У минулому році Федеральна торгова комісія США розіслала близько 100 листів-попереджень, в яких просила найвідоміших лідерів думки чітко вказувати в яких стосунках вони перебувають з брендами, про які пишуть. Говорячи простіше, як в ЗМІ, позначати рекламний контент. Інфлюенсеров-стотисячників це поки не торкнулося.

 

Тренд №5

Одночасно, в стрічці новин спостерігається тенденція до скорочення довжини відео. Лаконічний ролик, в якому тренер детально розповідається, як виконується одна вправа, сьогодні набирає більше переглядів і лайків, ніж запис годинного тренування. Це говорить про те, що користувачі бажають отримати важливу інформацію за мінімальну кількість часу. Звідси зліт популярності відеоблогів, що транслюють різні «Лайфхаки».

Згідно з прогнозами, в 2019 р відеоконтент буде займати до 80% всього інтернет-трафіку. У зв'язку з цим, компаніям треба думати про те, як створювати дійсно цікаві та корисні ролики, як в традиційному, так і в IGTV-форматі.

 

Тренд №6

Набирає популярності ведення блогів або персональних сторінок власниками бізнесу. Це робиться для додання бізнесу людського обличчя. Користувачеві дуже важко сприймати ресторан, автосервіс, кондитерську, як щось одухотворене, а ось її власника - легко. Олюднюючи бізнес, його роблять більш зрозумілим і близьким, а значить, що заслуговують на довіру.

 

Ще одна, на цей раз психологічна фішка - наше бажання заглянути в чуже життя. Соціальні мережі дають для цього чудову нагоду. І те, що ми бачимо у власника компанії, ми переносимо і на його бізнес, тому персональний аккаунт не повинен проголошувати ідеї, діаметрально протилежні цілям і місії компанії.

 

Leave a Reply